Technologia 3D cięcia rur gabarytowych

Oferujemy sprawdzoną technologię zrobotyzowaną, przeznaczoną do automatyzacji procesów objętościowego 3D-cięcia rur gabarytowych różnej długości i średnicy. 

Dana technologia pozwala nie tylko obcinać (obrabiać powierzchnię czołową) rury, ale również umożliwia cięcie otworów na złożonych 3D torach, obejmując wycięcie otworów w kształcie siodła. 

Technologia dostarcza się w komplecie ze specjalnym oprogramowaniem (własnej produkcji). Oprogramowanie  pozwala zadawać nie tylko proste tory cięcia, ale również pozwala kształtować trajektorię cięcia w kształcie siodła (przecięcie dwóch rur pod zadanym kątem) i zadawać pożądany skos cięcia. 

Oprogramowanie automatycznie generuje wymaganą trajektorię cięcia, operatorowi potrzebne tylko zadać parametry podstawowe na paneli interfejsowej: średnicy rur, kąt ich przecięcia, skos cięcia, parametry podpalania i cięcia.  

Dla osiągnięcia najlepszej jakości i  przestrzegania technologii cięcia w danym kompleksie jest zrealizowana opcja automatycznego śledzenia wysokości cięcia.  
Technologia jest zrealizowana jako Kompleks Zrobotyzowany, zapewniający cięcie rur gabarytowych długością do 12 metrów i średnicą 800 mm (Możliwe dopracowanie do średnicy o 1,2 metra).   
 

Właściwości danej technologii: 

- Robot rozmieszczony na modulu liniowym, który zapewnia jego sterowane przesuwanie liniowe do 12 metrów; 

- Pozycjoner jest wyposażony w specjalny uchwyt uniwersalny, który zapewnia fiksowanie rur o średnicy do 800 mm;  

- Pozycjoner zapewnia sterowany obrót rury w trakcie cięcia na osi poziomej;  

- Specjalne wyposażenie technologiczne jest zrealizowane jako uniwersalne opory rolkowe, które mają możliwość przesuwania liniowego, co jest wygodne przy cięciu rur różnych gabarytów; - Specjalne oprogramowanie znacznie ułatwia proces napisania programów roboczych kompleksu. 

Wygląd zewnętrzny kompleksu: 

 

Fotoraport na przykładzie zrealizowanego projektu:

 

Obowiązkowo podzielimy się z Państwem własnym doświadczeniem i wykształcimy Waszych specjalistów. Nasze technologie pod klucz – to sprawdzone rozwiązania niewymagające szczegółowego opracowywania na etapie projektowym, co obniża ich ogólny koszt.

Dla dodatkowej optymalizacji  kosztów produkcyjnych nie wyłącza się również i uczestnictwo zleceniodawcy w projekcie, związane z produkcją metalowych konstrukcji i wyposażeniem kompleksu według naszych rysunków.

Konsultacja
Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania, podamy wstępny kosztorys usług, czas realizacji i przygotujemy indywidualną ofertę handlową zgodnie z potrzebami.