Dlaczego podejście kompleksowe?

Obecny etap rozwoju produkcji budowy maszyn charakteryzuje się skróceniem życia produkowanych wyrobów (za ostatnie 30 lat do 3-5 razy), zmniejszeniem seryjności (na przykład, w Wielkiej Brytanii 75% części metalowych były produkowane partiami mniej niż 50 szt.), podniesieniem wymogów do jakości użytkowej i podwyższeniem złożoności wyrobów.   

Dziś powodzenie każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego zależy nie tylko od jakości, nakładów i cyklu produkcji wyrobów, ale i w znacznym stopniu od szybkości opanowania i wprowadzania do produkcji nowych produktów. 

Dlatego ważne zadbać nie tylko techniczną i technologiczną modernizację produkcji, ale także o przedsiębiorstwo w całości na wszystkich poziomach piramidy: 

Rozwiązanie kompleksowe nie jest pustym frazesem, za nim stoi rozumienie tego, że na przedsiębiorstwach wszystko jest ze sobą połączone: Asortyment produktów, produkcja, przygotowanie produkcji, zarządzanie produkcją – to wszystko powiązane elementy jednego łańcucha, który wyznacza konkurencyjność przedsiębiorstwa na ogół.

Jest ważno rozumieć, że urządzenia można kupić, kompetencje można nabyć (kupić), lecz konkurencyjność przedsiębiorstwa zależy od tego, jak ono jest zorganizowane na ogół, właśnie tą podstawę bierzemy pod uwagę, realizując projekty kompleksowe.

Realizacja projektów kompleksowych  przewiduje audyt technologiczny przedsiębiorstwa, opracowanie projektu reengineeringu czyli modernizacji technicznej, opracowanie i wdrożenie pod klucz elastycznych wysokowydajnych technologii produkcji, przygotowanie produkcji, zarządzanie przedsiębiorstwem.   

Mówiąc o modernizacji technologicznej przedsiębiorstw, mamy na myśli nie tylko technologie konkurencyjne produkcji wyrobów, ale także, co jest szczególnie ważne,konkurencyjną organizację  procesów planowania i zarządzania przedsiębiorstwem. 

Jesteśmy gotowi zaproponować efektywne kompleksowe rozwiązanie technologiczne, w którego podstawie znajduje się metodologia opatentowana Trzy projekty, która pozwala etapami realizować modernizację techniczną i modernizację przedsiębiorstwa, zaczynając od analizy i audytu.

Oprócz tego, proponujemy własną metodykę przeprowadzenia Audytu technologicznego, która jest unikalną w doradztwie inżynieryjnym.

Konsultacja
Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania, podamy wstępny kosztorys usług, czas realizacji i przygotujemy indywidualną ofertę handlową zgodnie z potrzebami.